AVALON

Avaloni leedi on jumalanna, kes elab Avaloni saarel – salapärases paradiislikus maailmas, mis asub üle vete, udulooride taga. Ta on põimunud kuningas Arthuri legendiga. (Avalonia asub Glastonburys Inglismaal.)
Ta on fantastiline armastuse, ilu, kaastunde ja tarkuse kehastus, valguse ja pimeduse kuninganna, kes valitseb maailmadevahelises ruumis. Ta on jumalanna, kes väljendab ennast läbi nelja aastaaja. Ta on maa, vee, tule, õhu ja spirituaalsuse kehastus. Ta on sündimise, tervenemise, surma ja taassünni jumalanna, kes toob meile transformatsiooni energiad.
Meie armastus Avaloni jumalanna vastu algab sageli siis, kui esmakordselt kuuleme tema nime – leedi Avalon. Tema nimi äratab meie hinges muusika, mis kõlab meie olemuse igas osas. Sügaval südames tunneme teda juba ammu.
Oma hinges tunneme sidet Avaloni leediga, mis võib olla esialgu küll õrn, kuid see on elus, kutsuv ja vibreeriv.
Nolava kutsub leidma oma hinge tõelist eesmärki, usaldama elu voogu, suhestuma sügavalt looduse rütmidega ja laiendama oma teadmisi tõeliste võimeteni. 
Suur jumalanna ja tema kaheksa aspekti, on meie jumalik naiselik Naine- maapealne Looja, mina ise.
Kõik aspektid on olemas meie sees.
Avaloni õpetus ehk vana geldi nõidade õpetus aitab nendega kontakti saada, paneb märkama loodust ja sellega sügavat puhast kontakti looma. 

Kui me saavutame loodusjõududega harmoonia ja teeme nendega koostööd, siis toetab ja aitab meid ka keskkond. Kui me aga Loodust lubamatult muudame või juhindume oma lähenemises ebakõla ja kaost tekitavast isekusest, rikume Tema tasakaalu, millel võivad olla pahaendelised ja mõnikord koguni hukatuslikud tagajärjed.

Jumalannade täpsema kirjelduse leiad siit:

AVALONI JUMALANNAD:
Ceridwen
Danu
Bridgit
Artha
Rihanna
Domnu
Ker
Banbha